top of page
  • Writer's pictureחץ-דוד

טרולנדשפט והחלוקים הלבנים


המבוקרים: יו"ר יחידת הקנאביס הרפואי יובל לנדשאפט ובכלל כל "גילדת החלוקים הלבנים" השולטת במשרד הבריאות הכוללת את הרופאים, תעשיית התרופות והרוקחים.

האשמה: מקריבים זכויות אדם של צרכנים וצרכניות קנאביס כדי לארגן לעצמם מונופול על הקנאביס

פירוט הביקורת האישית והממסדית: על מנת להבין את הביקורת כלפי משרד הבריאות, חשוב מאוד להבין מה המשמעות הפרקטית של פקודת הסמים. על פי הפקודה, ברגע שחומר או צמח שקבעו פוליטיקאים נכנס לתוספת, מתקיים איסור ליבא, ליצר, לשווק, לצרוך או להחזיק – אלא באישור מנכ"ל משרד הבריאות.

אמרתי "קיים איסור"? טעות שלי. אני מתנצל, זה מונח מטעה. אני רוצה שתבינו מה שכתוב בחוק: כל מי שעושה את מה שמנכ"ל משרד הבריאות לא אמר שמותר - זוכה לאלימות ותיוג כעבריין שמבצע עבירה חמורה ביותר! הצרכנים - שלוש שנות מאסר. כמו מרמה והפרת אמונים, כמו גניבה. העבירה אף גוררת רישום פלילי - דחיקה נוראית ואלימה של קהילה שלמה למעמד חברתי נמוך ביותר. הפליה בלתי נתפסת. המגדלים והמשווקים – עבירה של עשרים שנות מאסר, כמו הריגה! כאילו הכריזו על צרכני הקנאביס וספקיהם כארגון טרור.

כלומר, החוק העביר למנכ"ל משרד הבריאות את השליטה על מערך אכיפת החוק! הוא מחזיק בסמכות המוסרית והפרקטית להפעיל אלימות כלפי בני אדם בחברה הישראלית והוא העניק את הסמכות הזו, לפני כ-10 שנים לאדם שמונה ליו"ר יחידת הקנאביס הרפואי במשרד הבריאות, הרוקח יובל לנדשאפט. כעת, מי שלא יקשיב למה שהוא אומר – יזכה לאלימות קיצונית. מי מסתתר מאחורי פקידי משרד הבריאות? ארבע גילדות של אינטרסים מרכזיים, להם אני קורא ביחד "החלוקים הלבנים", פשוט כי זה מה שהם לובשים: (1) הרופאים; (2) תעשיית התרופות; (3) קופות החולים; (4) הרוקחים.


בשנת 2010 מי שכיהן כמנכ"ל משרד הבריאות כתב את המילים הבאות: "המדיניות שאני קובע היא להגביל את מס' הצרכנים גם על חשבון אי הכללת אבחנות נוספות שיביאו בין השאר לפגיעה בחלק מהאנשים שיכולים להשתפר רפואית". זו לא בדיחה, זה מכתב רשמי של מנכ"ל משרד הבריאות! והוא כותב – אל תתנו תרופה לחולים גם אם היא יכולה לעזור להם. זו התעללות. זה רוע טהור. לא רק שהוא לא פוטר מיד ולא הקימו ועדת בדיקה איך יכול להיות שרופא מוסמך, מנכ"ל משרד הבריאות מסכים שיתעללו בחולים, הוא קודם.

לבסוף, החלוקים הלבנים המציאו "תפריט משטרי" שהם קבעו לקנאביס, הידוע בציבור בשם "רפורמת הקנאביס הרפואי": כדי לצרוך קנאביס, אתה צריך אישור מרופא, עליו תצטרך לשלם. אתה חייב לעשות זאת דרך קופות החולים, כדי שגם הן ישתתפו בחגיגה. המגדלים והמפעלים יהיו רק מי שיקבל אישורים ממשרד הבריאות, כך הם יהיו חייבים את אנשי תעשיית התרופות שמכירים את הנהלים והקומבינות וכדי שאתה הצרכן הסופי תקבל אריזה סגורה שנארזה במפעל יקר ומיותר תצטרך ללכת לרוקח, כאילו חייבים רוקח שיחלק פרחים מיובשים באריזה סגורה.

והרישיון? יהיה בתוקף לחצי שנה או שנה. כל שנה תלך לבדיקות מחדש אצל רופא. מומחה כמובן. ותשלם.

אבל אפילו לא כל רופא מומחה יכול לתת לך רישיון ולהאריך אותו, אלא רק רופא שהם "יכשירו". מה הם רומזים? שאוכלוסיית הרופאים כל כך חסרת יושרה וחסרת יכולת מנטלית שהם אינם מסוג האנשים שאפשר לסמוך עליהם ללימוד עצמי לגבי טיפול חדש אותו הם מעניקים. הלו! הרופאים הם מראש מהחכמים ביותר בחברה עם הציונים הגבוהים ביותר, שכחתם? השוק לא יודע לקחת רופאים להשתלמויות? הרי כל סוף שבוע יש השתלמות לרופאים מטעם חברת תרופות אחרת "להכשיר אותם" לתת את התרופות של אותה החברה. פתאום בקנאביס הרופאים צריכים "השתלמות" מטעם משרד הבריאות או גילדה אחרת של חלוקים לבנים.

יתר על כן: רופאים שעברו הכשרה אבל רושמים "יותר מדי" רשיונות – משרד הבריאות שולל להם את המעמד כרופא שרשאי לרשום רשיונות. למה? כי מטרת "הכשרות הרופאים" היא שליטה בברז. הם פשוט יצרו לעצמם קרטל קטלני על הגב של כולנו.

ואחרי כל הקומבינה הזו של החלוקים הלבנים לגזול לעצמם מונופול על הקנאביס, אגב הפרת כל כלל אתיקה מדעית-רפואית קיימת, על חשבון זכויות האדם של הצרכנים והצרכנים ותוך ניצול לרעה של סמכותם השלטונית – התוצאות שלהם גרועות בצורה קיצונית: השוק נהרס, פגעו במגוון המוצרים, צרכנים מקבלים שירות גרוע במחיר גבוה להחריד ואנשים נפגעים. ממש נפגעים רפואית. התעללות לשמה. הם אפילו מונעים תרופה אפקטיבית מילדים חולי אפליפסיה. לא ברור לאן הם רוצים להגיע, אבל בטוח שהם לא מאמינים בקיומו של גיהנום, אחרת הם לא היו מעיזים לעשות מה שהם עושים.
110 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page