top of page
  • Writer's pictureחץ-דוד

מרים PTSDלסוןהמבוקרת: מרים אדלסון

האשמה: מממנת מסעות צלב נגד כל העולם, במקום השכלה מחדש וטיפול רגשי לעצמה

פירוט הביקורת האישית והממסדית: ד"ר מרים אדלסון היא מקימת מרפאת גמילה "אדלסון" ואחת הדמויות המרכזיות בעולם כולו בעולם הגמילה, בעיקר בתחום הסמים הקשים. תפיסת העולם שלה היא שהתמכרות היא מחלה כרונית ביולוגית-כימית ולכן הדרך לפתור אותה לא עוברת ביחס אנושי וכבוד בסיסי, אלא במתן סמים תחליפיים כגון אדולן, סבוטקס ועוד – הכל, רק לא לעשות את המעשה האנושי הפשוט של לתת למכור את החומר אליו הוא מכור, לטפל בו באמצעות הענקת אמצעי מחיה בסיסיים ומכובדים, הקשבה, אכפתיות, השכלה וכל הדברים שאשכרה עוזרים וכמובן לגמול אותו בהדרגה מכל הרגל רע.

כתוצאה מחלוקת האדולן ויתר הסמים הקשים שמחלקים למטופלים במרפאות מהסוג הזה, והדברים מגובים בראיות, המכורים מגיעים למרפאה, מקבלים את הסמים התחליפיים, מוכרים אותם לבני נוער במצוקה או למכורים אחרים ובכסף קונים הרואין מלוכלך ברחוב שרק גורם להם לשקוע עוד יותר בהתמכרות שלהם ולמות ברחוב מהרעלות.

בנוסף לנ"ל, ד"ר אדלסון היא אלמנתו של שלדון אדלסון ולפיכך הינה אחת מעשירות העולם ושולטת באימפריית ההימורים שהוא הקים, בין היתר במקאו, מוציאה לאור (הבעלים) של עיתון של ישראל היום ומקור ראשון, ובזמן שהיו שותפים לחיים הם עשו פעולות פילנטרופיות רבות, והרבה מהפעולות ראויות לשבח, אבל הם גם תרמו מאות מיליוני דולרים לקרבות נגד לגליזציה ברחבי העולם, כולל תרומות לסיינטולוגים.

עיתון "ישראל היום" יש להניח בהוראות ד"ר אדלסון, מנהל קו חד משמעי בעד המשך האלימות המאורגנת מדינתית נגד צרכני וצרכניות הקנאביס, ויש להניח שגם הפוליטיקאים שהעיתון "דוחף" מקבלים הנחיות מפורשות שלא לתמוך בנושא, תוך איום עקיף שאם הם יתמכו בהפסקת ההפללה והרדיפה אחרי צרכני וצרכניות הקנאביס – יכול להיות שהסיקור בעיתון ישתנה לעוין, ואני רוצה לציין שאינני שולל שהתמיכה של נתניהו בהסדרת שוק הקנאביס, גם אם הוא חזר בו בהמשך, בעוד שבנט עמד בהתנגדותו תרמה לשינוי הקו הפוליטי של העיתון מתמיכה בנתניהו לתמיכה בבנט.

אני רוצה להדגיש את דעתי לפיה זו זכותה של ד"ר אדלסון לקבוע קו בעיתון ואני לא טוען שיש פה שחיתות או שוחד וכדומה, אבל זה פשוט מראה לאיזה מידה של עוצמה גב' אדלסון לוקחת את ההתנגדות הבלתי מתפשרת שלה.

אני אוהב לחלק את תומכי ההפללה לסוגים, ומרים אדלסון, וכך היה גם בן זוגה המנוח שלדון, נופלים בדיוק לסיווג של נפגעי פוסט טראומה. לשלדון יש בן שנפטר ממנת יתר של הירואין/קוקאין ובן נוסף מכור שהמשפחה לא בקשר איתו. ד"ר אדלסון קיבלה השכלה פגומה בתחילת עידן המלחמה בסמים וסובלת מהטיית הזמינות מאחר והיא מטפלת באנשים במצבים הקשים ביותר בחברה. היא רואה את התחתית של התחתית ואין לי ספק שמה שהיא ראתה מחריד וגורם לחרדות וטראומה עצומה.

אינני אוהב לשפוט הורים על התנהלותם בעת מקרה טראומטי כמו מוות של ילד ממנת יתר, או כל פוסט טראומטי, הרי מדובר באנשים שעברו אסון. צריך לדעת להכיל ואי אפשר לצפות להתנהגות רציונלית, אבל פה השילוב של החרדות הפוסט טראומטית והכסף האינסופי יוצרים תערובת קטלנית ומזיקה שמופעלת בכל הכוח נגדנו; לכן, הביקורת שלי כלפי ד"ר אדלסון מלווה באמפתיה. אני מבין שעברת דברים קשים מאוד שאינני מאחל לאף הורה, אני מבין שאת נחשפת ביום-יום למכורים במצבים הקשים ביותר ואני מבין שאת עושה את מה שאת עושה מתוך אמונה שאת עוזרת – אבל תמיכה באלימות-מאורגנת-מדינתית נגד צרכני וצרכניות הקנאביס וספקינו אינה הדרך.

מימון האנשים שתומכים באלימות הזו – אינה הדרך, להפך: זה ניצול לרעה של כספך וזה גם ישחית את השם הטוב שאת ובן זוגך ז"ל ביקשתם לבנות לעצמכם בפעילות הפילנטרופית; היום יודעים שכל תיאורית ההתמכרות כפי שלמדת אותה – שגויה. הטיפול שאת מספקת שגוי ומזיק למטופל וחברתית. התמכרות לא מגיעה משום מקום, היא מגיעה על בסיס חסכים רגשיים והתנכרות משפחתית על ידי ניתוק קשר עם מכורים – הדברים שאת הטפת ומטיפה להם. כל הגישות של "אהבה קשוחה", כמו גם החלפת הרואין במתדון והמחשבה שזה יעזור – התגלו כגישות כושלות הנובעות מהנחות יסוד מדעיות שגויות שמגיעות לדרגה של הכחשת מדע.

יש כל כך הרבה טוב שאפשר לעשות בעולם. לממן ולנהל מסעות צלב נגד רבע מהעולם – זה לא מתאים, זה לא עוזר, זה פשוט רוע וגם אם הוא נובע מהשכלה שגויה שקיבלת בעבר וטראומה רגשית שקשה לך להתאושש ממנה – עם כל הכבוד, זה לא מצדיק.

ד"ר אדלסון היקרה, אני מזמין אותך לפגישה שבה נדבר על הטוב שאפשר לעשות, טוב שכרוך בשחרור ואהבת האדם, ולא בהפעלת אלימות נגדו.

14 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page