top of page
  • Writer's pictureחץ-דוד

בןצלאל סיקראמוטריץ' ומנסור א-דינעבאס


המבוקרים: מנסור עבאס, יו"ר מפלגת רע"ם ובצלאל סמוטריץ, יו"ר מפלגת "הציונות הדתית"

האשמה: מבקשים את אסוננו בשם פרשנויות עתיקות לדתם

פירוט הביקורת האישית והממסדית: קלף האס הוא קלף מיוחד שיודע לקבל שני ערכים: מצד אחד הוא מעל המלך ולכן הוא שווה 14, ומצד שני הוא מתחת ל-2 והוא שווה 1. כלפי עבאס וסמוטריץ אין לי ביקורת במונחים דמוקרטיים: הם שניהם אמרו מראש שהם מתנגדים בגלל האופן שבו הם ואנשי הדת להם הם נענים מפרשים את דתם, זה את האיסלאם וזה את תורת ישראל, ולכן – בשום שלב לא היה לי מהם ציפיות שיעשו משהו אחר מהתנגדות גורפת, אבל אני עדיין יכול לבקר מהותית את העמדה שלהם, שלא מכבדת לא אותם ולא את דתם.

ד"ר מנסור עבאס, כיו"ר התנועה האיסלמית, זרוע של האחים המוסלמים המאמינים בפרשנות הסונית-סלפית, רוצה לחזק את האסלאם בקרב ערביי ישראל והמזרח התיכון כולו, באמצעות השגת חסות מהממשלה הישראלית למטרת שיפור חיי הערבים בישראל על פי ערכי האסלאם. זהו מהלך היסטורי והזדמנות אדירה לעם הישראלי, אבל מהצד השני – על כולנו לפתוח עיניים ולזכור כי מדובר לא רק בבן דת אחרת, שבעבר רצחה בנו בזמנים שונים בהיסטוריה (ובזמנים אחרים גם חיינו איתם בחופש ובשלוםויש לציין שהם לא שונים מהנוצרים שגם היה להם תחביב של התעללות בעם ישראל, וגם אנשי ה"השכלה" הוכיחו את יכולותיהם הייחודיות לרצוח בעם ישראל במאה ה-19 וה-20). הקרבות הראשונים של נביא האסלאם מוחמד היו בין היתר נגד שבטים שהאמינו בתורת ישראל – קיינוקאע (קרב בדר), נדיר (הקרב בח'ייבר) וקוריט'ה (קרב השוחה). נשמה שאנו עיוורים לעובדה שנכרתת פה ברית חסרת מחשבה עם מי שעשוי להיות אויב רעיוני, רק בגלל שד"ר עבאס הוא אזרח ישראל, חייכן ומבריק ולכן מתעלמים מהעובדה שכדי שהברית הזו תהיה בסיס למערכת יחסים תקינה, צריך להיות בה אלמנטים טקסיים על מנת להטמיע שינוי תרבותי עמוק והפנמה של השוויון בין הצדדים. אין הבדל בין ברית עם עבאס להסכם שלום עם כל אויב ואם נשכיל לעשות ברית שלום עם האסלאם – הרי שמדובר בברכה הגדולה ביותר שיכולה להיות עבור עם ישראל.

אכן, אמנם כולנו בני אברהם, אבל צריך לדעת להבחין בין יחסי שלום בין בני המשפחה הרעיונית שלנו, לבין ברית עם בני משפחה רעיונית אחרת. חלקים רבים בעולם האסלאם רואים בתאגיד מדינת ישראל הציוני כנטע זר שיש להכחיד והדברים אמורים ביתר שאת בנוגע לרע"מ המהווה זרוע של האחים המוסלמים – ארגון סלפי מסוכן ביותר שמוגדר כארגון טרור ברוב העולם המוסלמי!

מבחן האמת לדעתי הוא פשוט – מה עמדתך בנוגע לקנאביס. בישראל 45% מהאוכלוסיה המוסלמית צורכת קנאביס, מי שמוכן להתעלל באחיו המוסלמים, לא יחשוב פעמיים כשתבוא לו ההזדמנות להתעלל בעם ישראל, והעמדה של רע"מ בנושא הקנאביס פשוטה: קנאביס=אלכוהול=אסור=מלקות. כך אמר אבן תיימיה - מייסד הזרם הסלפי, אבי האיסור העולמי על הקנאביס!

לדעתי, רע"מ אינה מייצגת את המוסלמים בארץ ישראל, אשר מעדיפים איסלאם בפרשנות חנפית שאינה מתנגדת לקנאביס, ואף לא מייצגת את האסלאם כלל כאשר היא מתנגדת להיתרים לקנאביס מטעמים רפואיים ואפילו המופתי ד"ר משהור פואז המזוהה עם הזרם הצפוני בתנועה האסלאמית הוציא פתווה מתירה, ולפיכך אני רואה ברע"מ כמדכאת מוסלמים בשיתוף פעולה עם תאגיד מדינת ישראל ומי שמוכן לדכא באלימות את אחיו, תוך הפרת הציווי המוסרי העליון באיסלאם: "חובה לאהוב כל מוסלמי כמו אח", אין לי בו שום אמוון.

ודוק: ערביי ישראל המוסלמים הם הקבוצה עם הכי הרבה צרכני חשיש וקנאביס מכל התרבויות בישראל. מדובר בתופעה מוכחשת שבחברה המוסלמית לא מדברים עליה ומבצעים דיכוי בלתי נתפס כנגד צרכני וצרכניות קנאביס וחברי הכנסת חסרי הבינה שלנו נכנסים לברית עם תנועה סלפית אשר פוסלת את התופעה כחטא נגד המסורת והדת ומציעה לחזור לענישה האיסלמית שהציע אבן תיימיה - הצלפות!

במקום שנציל את המוסלמים תחת שליטתנו וננסה להציל את המוסלמים בעולם כולו מהדיכוי שנובע מהטעות ההיסטורית של אבן תימייה, והרי הקנאביס היה חוקי וחלאל באיסלאם לאורך 500 שנה, ואף חומר מקובל ביותר בסולטנות הסלג'וקית ובשימוש הסולטן עצמו (לדוגמא) - אנחנו בוחרים בעסקה עם הרודנים!

ועוד דבר חשוב: נוכח שליטת הערבים בסחר הקנאביס והסמים הבלתי חוקיים במשך כל שנות קיומה של מדינת ישראל, לרבות בחסות השב"כ אשר מגייס סוכנים המקבלים חסינות על ביצוע פשעי סמים, צמחה במגזר הערבי אליטת פשע, עשירה כמו בדמיונות הפרועים ביותר ושם נמצאות אופציות תעסוקה מפתות לצעירים הערבים אשר מרימים את ראשם ומורדים בשלטון הישראלי אך לא פחות – בהנהגה המסורתית, וכעת הממשל הישראלי מבקש להעניק מכל הארגונים דווקא לרע"מ מאות מיליונים ומילארדים בהם הם עלולים להשתמש על מנת לכרות ברית עם ארגוני הפשע החמושים וכך תאגיד מדינת ישראל בונה במו ידיו זרם קיצוני ואלים ששונא אותו ואותנו בני העם הישראלי באופן המוחלט והשלם ביותר.

בצלאל סמוטריץ, השותף לקלף, הוא ישראלי ציוני-דתי שיש לו פנטזיה לחזור לשלטון מלוכני בארץ ישראל, אותו הוא מדמיין כפנטזיה מיסטית של מלך, נביאים, הקרבת קורבנות ופנאטיות, או במילים אחרות – אדם השוגה בדמיונות ילדותיים, המאמין בעליונות עם ישראל, בהפקרת הגר בתוכנו ובקרבנו, הלוקה בחוסר סבלנות וחוכמת חיים ותומך באלימות כלפי אחיו בעם ישראל. מה השוני האידיאולוגי בינו לבין החששות שלנו כלפי עבאס?

במסגרת הפנטזיה של סמוטריץ, צריכת קנאביס היא אסורה. למה? כי הוא אדם לא מעמיק, אלא סתם מקבל פסיקות שגויות המצטטות כתוכי את פסיקת אגרות משה (הרב פינשטיין) השגויה שהושגה ממנו אולי בכפיה, ואם תשאלו את סמוטריץ את העונש המתאים, הוא כנראה יצטרף לעבאס ויאמר "מלקות", אבל הוא גם ינחם אתכם: במסורת ישראל נותנים 39 מלקות, לא 80. תודה לך באמת.

אז קודם כל אני מזכיר שמתוקף זכותי המוסרית לפסוק הלכה בישראל, ביטלתי את פסיקת הרב פינשטיין והשבתי עטרה לישנה על ידי התרת השימוש בקנאביס על פי תורת ישראל ולא רק אני עשיתי זאת, אלא גם הרב ברוך פינקלשטיין ועוד בעלי תוי תקן "פורמליים". אז אם מישהו שואל אתכם מי התיר את הקנאביס על פי מסורת ישראל אתם יכולים לומר "חץ-דוד".

ולבצלאל נאמר: תלמד מההיסטוריה הישראלית. מי שחיפשו לפגוע באחיהם הישראלים שלא אהבו כדי לתקוע להם סכינים בגב ולנהוג כלפיהם באלימות נזכרים לדיראון עולם כמחריבי ירושלים, ומי שהתעמרו בשכנים הלא ישראלים – החרפה שקיבלו בצוואת יעקב (ישראל) לא תימחק לדיראון עולם.

8 views0 comments

Recent Posts

See All

Comentários


bottom of page